aktualności
 

 

TERAZ CZYTAM – akcja czytelnicza


Nie tylko autorom książek powinno zależeć na propagowaniu czytelnictwa… przecież wszyscy doskonale wiemy, że czytanie wszechstronnie rozwija wyobraźnię, wrażliwość i umysł młodego człowieka. Oczywiście każdy pisarz chciałby, żeby czytano właśnie jego książki, jednak każda zadrukowana kartka w ręku dziecka to ogromna radość. Przynajmniej tak być powinno. Ale niestety, nie zawsze tak jest. A czyja to wina? Kiedy zdarza się, że dziecko nie widzi w domu czytającego rodzica, to skąd ma czerpać wzorce? Dzieci nie robią tego, co im nakazujemy, ale chętnie nas naśladują. Wykorzystajmy to. Dlatego bardzo ważne jest, by pokazać uczniowi zaczytanego nauczyciela. A tak! Zaczytanego, choćby przez dziesięć minut. 

Pozwólmy dzieciom na odrobinę luzu w czasie zajęć. Niech zajmą wygodną dla swojego ciała pozycję, niech poczują komfort relaksu w ciągu ciężkiego dnia zajęć, niech uspokoją emocje, wyciszą umysł i odpłyną na kartach ulubionej książki. Ulubionej, poleconej przez kolegę, bibliotekarza, a nie zadanej lektury. 

Jeśli poczują rozkosz czytania, frajdę z ucieczki do innego świata, radość z doświadczania przygód wraz z bohaterami książki, jest wielce prawdopodobne, że ten rytuał przeniosą do domu. Może uda mam się z zombie zapatrzonego w ekran smartfona zrobić prawdziwego czytelnika, któremu rozbudzona książkami wyobraźnia uruchomi kreatywność i empatię.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rydzynie wraz z Wydawnictwem Edukacyjnym z Krakowa zapraszają do akcji czytelniczej. Szczegóły akcji znajdują się w zakładce „oferta” – „oferta pomocy”.

A oto pierwsze zdjęcia z naszej akcji. Zaczytani uczniowie jednej ze szkół podstawowych powiatu leszczyńskiego.  

 

*Jeśli nie życzycie sobie Państwo przetwarzania danych osobowych w formie wizerunku swojego dziecka, proszę o poinformowanie nas o tym pod adres: powiatowapppleszno@onet.pl 


 

 

Galeria zdjęć

Powiatowa Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna     
Plac Zamkowy 2
    
      64-130 Rydzyna     
tel.
655 38 00 55     
e-mail:
powiatowapppleszno@onet.pl     

 

projekt i wykonanie IMAGO