aktualności
 

 

Spotkanie pedagogów w starostwie


W siedzibie Starostwa Powiatowego w Lesznie z udziałem wicestarosty leszczyńskiego Grzegorza Rusieckiego odbyło się spotkanie pedagogów szkół powiatu leszczyńskiego.

 
Temat spotkania „USKRZYDLIĆ SŁOWA” to tytuł i przesłanie programu profilaktycznego Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rydzynie, który przygotowała dyrektor poradni Ewa Rosolska i zaadresowała go do szkół powiatu leszczyńskiego.
 
Partnerem projektu jest Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rydzynie.
 
Wicestarosta Grzegorz Rusiecki zapowiedział realizację programu, wskazał na konieczność pracy nad budowaniem w dzieciach poczucia własnej wartości. Tylko człowiek szanujący sam siebie, uszanuje innych. To początek drogi, która wydaje się najwłaściwszą, by zapobiegać mowie nienawiści.
 
Podczas spotkania pedagogów przedstawicielka Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie Bożena Roszak wygłosiła wykład o roli pochwały w życiu dziecka pt. „Wsparcie na co dzień, o co w tym chodzi”.
 
Zwieńczeniem pracy nad projektem „Uskrzydlić słowa” jest ogłoszony tematyczny konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. Rozstrzygnięcie konkursu już w maju.
 
 
 

Powiatowa Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna     
Plac Zamkowy 2
    
      64-130 Rydzyna     
tel.
655 38 00 55     
e-mail:
powiatowapppleszno@onet.pl     

 

projekt i wykonanie IMAGO