aktualności
 

 

Rusza program Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rydzynie MŁODZI TWÓRCY


29 października 2018 r. ruszył program MŁODZI TWÓRCY, objęty honorowym patronatem Starosty Leszczyńskiego. Program będzie realizowany w siedmiu gminach powiatu leszczyńskiego przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Rydzynie, jeśli będzie taka wola dyrektorów placówek oświatowych.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna to nie tylko diagnozy, wspieranie dzieci z problemami, to także profilaktyka zagrożeń oraz rozbudzanie zainteresowań i praca z dziećmi zdolnymi. Wszystkie dzieci są uzdolnione… tylko nie wszystkie o tym wiedzą. Być może jeszcze nie odkryły swoich talentów. Wspólnie z nauczycielami szkół spróbujemy je odkryć. Program MŁODZI TWÓRCY skupia się na rozbudzaniu wyobraźni twórczej. Głównym celem zaplanowanych działań jest obudzenie w uczniach wyobraźni artystycznej, potrzeby tworzenia, sięgania po to, co wydaje się nieosiągalne oraz poznanie historii najbliższej okolicy i związanych z nią legend.

Dużym utrudnieniem wydawać się może położenie poradni, ale i z tym problemem sobie poradzimy. W poniedziałek odbyły się pierwsze spotkania w Publicznej Szkole Podstawowej w Drobninie. Uczniowie, podzieleni na trzy grupy, wzięli udział w spotkaniach z książką. To dopiero początek ekscytującej przygody. Chcemy, by efektem działań była nasza wspólna książka (zbiór opowieści), napisana wyłącznie przez dzieci pod okiem nauczycieli szkoły, bibliotekarzy i przy współpracy pisarzy oraz questy prezentujące najbliższą okolicę, jej historię i pozwalające odkryć tajemnice powiatu leszczyńskiego. Program MŁODZI TWÓRCY będzie się opierał na trzech konkursach rozwijających uzdolnienia i zainteresowania.

Po szczegóły programu zapraszamy na stronę http://powiatowapppleszno.pl/ do zakładki: oferta – oferta współpracy. Tam znajduje się opis programu MŁODZI TWÓRCY.

Zapraszamy do programu wszystkich pedagogów, psychologów i innych specjalistów, bibliotekarzy i wszystkich nauczycieli szkół, którzy chcą z pomocą PPPP w Rydzynie odkrywać talenty i jeszcze lepiej poznać swoich uczniów.

Ewa Rosolska

Galeria zdjęćPowiatowa Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna     
Plac Zamkowy 2
    
      64-130 Rydzyna     
tel.
655 38 00 55     
e-mail:
powiatowapppleszno@onet.pl     

 

projekt i wykonanie IMAGO